Перекласти сторінку

Як уникнути венеричних захворювань

Як уникнути венеричних захворювань

Секс без презервативу - крок до венеричних хвороб.  Незахищені статеві стосунки з випадковими партнерами та моральна розбещеність – основні причини венеричних захворювань

Венеричні хвороби – дуже підступні. Люди тривалий час можуть навіть не знати про те, що вони є носіями інфекцій. Кожне венеричне захворювання спричиняється певним видом мікроорганізмів чи вірусів. Загалом існує понад 20 видів збудників, які належать до групи інфекцій, що передаються статевим шляхом. Найпоширеніші – ВІЛ/СНІД, сифіліс, трихомоніаз, гонорея, хламідіоз, герпевірусні інфекції, венеричні кондиломи (бородавки), мікоплазмоз урогенітальний та інші. Усі вони потребують негайного виявлення та лікування. Виліковуються всі інфекції окрім ВІЛ/СНІДу.

 Шляхи передачі:


  • основний – незахищений статевий акт, при чому ризик зараження існує не тільки при вагінальному й анальному, а й при оральному сексі;
  • ін’єкційний – при вживанні ін’єкційних наркотиків;
  • вроджений - коли дитина інфікувалася при народженні від своєї мами;
  • побутовий - при недотриманні особистої гігієни.


Дуже важливо виявити захворювання на ранній стадії. Кожна із вище перерахованих інфекцій має свою клінічну картину проявів, і відповідно, різний інкубаційний період (від моменту зараження до перших проявів). У більшості випадків найбільшу небезпеку становлять не самі захворювання, а ускладнення, які вони викликають. Дані інфекції можуть спричинити запальні процеси матки та придатків, рак шийки матки – у жінок, простатит, недуги сечостатевої системи – у чоловіків тощо. Венеричні захворювання можуть загрожувати безпліддю. Перед тим , як планувати вагітність, потрібно обов’язково пройти консультацію у лікаря акушер-гінеколога, уролога та дерматовенеролога. Оскільки венеричні захворювання дуже небезпечні для плоду, вони викликають вади розвитку та навіть можуть спровокувати його невиношування.

Хоча в кожної хвороби є свої симптоми, існують загальні ознаки, які мають насторожити. Біль при сечовипусканні, його почастішання, поява виділень (білі, зеленкуваті, слизові), свербіж у статевих органах, їх почервоніння, неприємний запах виділень – деякі з них.

Щоб запобігти зараженню, необхідно хоча б раз у рік проходити обстеження. Не нехтувати проходженням профілактичних медоглядів. При наявності незахищених випадкових статевих контактів, потрібно звернутися до лікаря. В разі інфікування  хворий повинен бути готовий до того, що процес лікування може бути довготривалим. Оскільки кожна інфекція, а їх одночасно може бути декілька, має свою чутливість до антибіотикотерапії.Маючи в організмі такі інфекції, без медичної допомоги людині не обійтися. Тожефективне лікування може призначити тільки фахівець, самолікування тут недоречне.    


Консультація та лікування є абсолютно анонімними та конфеденційними.

Адреса дермато-венерологічного диспансеру: м. Новоград – Волинський, вул. Н.Оржевської,13. Тел.: для довідок: 2-00-42.


Сергій Володимирович Гуменюк, завідувач дерматовенерологічним відділенням КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО».