Перекласти сторінку

Травматизм під час ожеледиці

Травматизм під час ожеледиці 


Ожеледиця в холодну пору року явище часте.  Вона змушує бути уважними абсолютно всіх громадян, адже ризик травмування коли під ногами слизько, є надто високим.

В зимовий період переважають забиття і переломи кісток, вивихи. Головні причини цих травм - падіння на слизькій дорозі,  тротуарі, сходах, їзда на велосипеді під час ожеледиці. Крім того, значна частина травм пов'язана з громадським транспортом. Сковзаються і падають як при вході в автобус так і при виході з нього. Статистика говорить, що головною причиною травматизму взимку є банальний поспіх.

Найбільш поширені травми - переломи кінцівок - виникають через те, що падаючи, людина інстинктивно виставляє вперед руку і обрушується на неї усією вагою тіла. Аналогічно виставлена нога ламається в ділянці гомілки. У жінок цьому сприяє також носіння взуття на високих підборах та з не пристосованою підошвою. Літні люди, із-за вікових особливостей скелета (підвищена крихкість, менша еластичність зв'язок і м'язів), нерідко отримують дуже серйозні ушкодження. Вони частіше ламають хребет, шийку стегна. У літньому віці навіть невеликий удар може викликати перелом, у 95 % випадках страждають  жінки.

Змінивши ряд зовнішніх і внутрішніх чинників, можна убезпечити себе від травм в зимовий час. Нагадаємо, що необхідно дотримуватися принципів безпечної життєдіяльності, правил дорожнього руху і т. п.

В разі падіння:                                                                                                          

- Якщо відчуваєте що падаєте, постарайтеся присісти - так зменшиться висота, з якою ви падаєте. Окрім того, у момент падіння треба групуватися - притягніть підборіддя до грудей, притисніть кисті рук до живота, а лікті до боків.

- Посковзнувшись, ви втрачаєте рівновагу, ні в якому разі не приземляйтеся на випрямлені руки!

- При падінні із слизьких сходів, дуже важливо захистити  голову: постарайтеся прикрити її руками. Не намагайтеся загальмувати падіння, розчепірювати руки і ноги - це тільки збільшить кількість переломів.

Для попередження зимового травматизму необхідно дотримуватися наступних простих правил:

- Носити взуття бажано на плоскій підошві або на низькому квадратному підборі. Краще, якщо підошва буде з великою ребристістю, яка не ковзає. Рекомендується прикріплювати на підошву взуття спеціальні накладки "протиожеледі".

-Під час ожеледиці - йти бажано як можна повільніше, а краще без потреби взагалі не виходити на вулицю, особливо стосується людей похилого віку.

- Слід дотримуватися техніки безпеки при при катанні на лижах, ковзанах, санчатах особливо при занятті екстремальними видами спорту, використати усі необхідні захисні аксесуари (налокітники, наколінники, шоломи і т. д.).

- Дотримуйтесь правил дорожнього руху. І ні в якому разі не виїзджати з подвіря на не пристосованій гумі.

-  Комунальні служби, господарі приватного сектору, мають безпечно та своєчасно організувати роботи з прибирання ожеледі з дахів будівель та споруд. А також на прилеглих комунальних територіях, там де ходять люди слідкувати, щоб було посипано сумішшю піска та солі.

Увага і обережність є основними засобами для профілактики травматизму, і не лише зимового. А тому, виходячи на вулицю, особливо в ті дні, коли на вулиці "плюс" міняється на "мінус" або навпаки, треба оцінювати кожен свій крок!  


Анатолій Степанович Благодир,

завідувач травматологічним відділенням КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО»