Перекласти сторінку

Дифтерія «стукає в двері»

Дифтерія «стукає в двері»


Дифтерія – інфекційна хвороба з важкими життєво загрозливими ускладненнями. Будучи вакцинокерованою, ця хвороба вражає перш за все непривитих та осіб, які щеплені не повністю чи з порушенням.

 

Початок захворювання дифтерії схожий на ангіну.  Характерними проявами є підвищена температура тіла, загальне нездужання, біль у горлі при ковтанні. Через 2-3 дні на мигдалинах з'являється характерний білий наліт, який згодом стає щільним і сірим. Будь-які спроби самостійно зняти цей наліт марні – мигдалики кровоточать, а наліт з’являється знову. Іншими ознаками дифтерії є збільшення та болючість шийних лімфатичних вузлів, набряк слизової носоглотки та м’яких тканин шиї. Стан людини погіршується, голос стає сиплим, присутній постійний біль в горлі. Хворий свідомо відмовляється від їжі.   

 

Симптоми дифтерії у дітей такі ж, як і у дорослих. Характерна відмінність – підвищення температури до критичних показників навіть при сформованому білому нальоті на мигдаликах.

 

Хворий  на дифтерію негайно госпіталізується і потребує  обов’язкового  введення протидифтерійної сироватки, яка деактивує токсин і запобігає розвитку важких ускладнень. Чим раніше введена сироватка, тим більше шансів у хворого на повне одужання.

 

Щоб убезпечити себе від дифтерії та запобігти розвитку небезпечних ускладнень слід вакцинуватись у дитячому віці та ревакцинуватись у дорослих кожні 10 років.

Якщо дорослому не робили щеплення, то вам потрібно провести триразову вакцинацію протидифтерійною вакциною АДП-М.

Процедура вакцинації вимагає обов’язкового огляду у вашого сімейного лікаря і є безкоштовною. Пацієнту слід звернутись в амбулаторію загальної практики сімейної медицини і, вакцинувавшись, захистити себе від цього захворювання.


Віталій Хомович Корпач, лікар-інфекціоніст поліклініки КДД